ВІДМОВТЕСЯ ВІД НАСИЛЛЯ ЗАРАДИ КРАЩОГО МАЙБУТНЬОГО СВОЇХ ДІТЕЙ!!!

Насильство широко розповсюджено в нашому буденному житті. Воно стало настільки звичним, що ми часто і не вважаємо насильство насильством. З цією проблемою людина може зустрі­тися всюди: в приміщенні чи на вулиці, на роботі і під час відпочинку. Але найбільш при­кро та несправедливо, що людина може зазнати насильства з боку своєї сім’ї, від рідних та найдорожчих для неї людей. Таке насильство завдає не лише фізичного болю, моральних страждань, але й підриває почуття безпеки, захищеності особи, тримає її у стані постійного нервового напруження, що може призвести до розладів психіки, депресій, нервових зривів чи розвитку психічного захворювання.

Жорстоке поводження із дітьми в сім’ї не така вже й рідкість. Часто, плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Дуже часто один з батьків просто спостерігає за знущанням над своїм дитям. На жаль, далеко не кожен розуміє, що покарання - це психологічна травма, яка може створити проблеми в дорослому житті .

Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними, навіть не намагаються захиститись. Насильницькі дії з боку членів власної ро­дини завдають серйознішу психологічну та фізичну шкоду, ніж аналогічні діяння з боку сторонніх осіб. Вони порушують основний принцип життєдіяльності родини – безпечне та комфортне існування будь-якого її члена. Крім того, діти, які виростають в сім’ях, де чиниться насильство, у майбутньому можуть переносити цей негативний досвід у влас­не життя.

Практично кожна травмована дитина дає собі таємну клятву в тому, що ніколи так не буде поводитися зі своєю дитиною, не буде казати образливих слів, бити, принижувати її. Але найжахливіше те, що майже всі, ставши дорослими, в ситуації сімейного конфлікту переконуються, що порушують цю клятву, говорять або роблять свої дітям саме те, що робили їм, і часто використовують ті самі методи або ті самі слова.

Пам’ятайте, що сім’я є одним із першоджерел соціалізації дитини, і всі події, які відбуваються з дитиною в сім’ї, знаходять своє відображення у формуванні характеру, звичок дитини, врешті-решт – ЇЇ ОСОБИСТОСТІ.

ВІДМОВТЕСЯ ВІД НАСИЛЛЯ ЗАРАДИ КРАЩОГО МАЙБУТНЬОГО СВОЇХ ДІТЕЙ!!!

Пам’ятка батькам

- пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту;

- не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну;

- не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує суперечності в стосунках дітей і батьків, які згодом можуть перерости у конфлікт;

- давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення;

- ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана;

- будьте тактовними в стосунках з дітьми;

- давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки;

- показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах;

- насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання»;

- завжди давайте дитині шанс на право бути кращою;

- пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Рецепт виховання успішної дитини

Візьміть чашу терпіння, влийте туди повне серце любові, киньте дві пригоршні щедрості, плесніть гумору, посипте добротою, додайте якомога більше віри, все це добре перемішайте, намастіть на шматок відміреного вам життя і пропонуйте всім, кого зустрінете на своєму шляху.